Konfiguracja typów druku

Zakładka w adminie: Fotolia > Produkty

Widok listy produktów

Formularz konfiguracja produktu

Wygląd formularza i dostępne opcje mogą się różnić w zależności od posiadanej wersji integracji i zakupionych dodatków oraz wersji prestashop.

Nazwa Nazwa produktu widoczna w kreatorze w menu itp.
Przyjazny URL Wyraz widoczny w adresach URL w tym przypadku pełny adres przybierze postać: http://domenasklepu.com/fototapeta.html To pole uzupełnia się automatycznie po wpisaniu nazwy
Symbol Unikalny symbol produktu. To pole uzupełnia się automatycznie po wpisaniu nazwy
Pożądana licencja Wybór licencji branej do wyliczenia ceny zdjęcia. Jeśli zdjęcie nie jest dostępne w danej licencji brana jest najbliższa mniejsza licencja
Wyszukiwarka Wyszukiwarka może zachowywać się inaczej dla każdego produktu. Np. W przypadku fototapet pożądane będzie wyszukiwanie zarówno w fotolii jak i w bazie własnych zdjęć, a dla produktu reprodukcje najczęściej korzysta się tylko z własnej bazy zdjęć. Pole widoczne tylko jeśli jest zainstalowany dodatek „własne zdjęcia”.
Produkt nadrzędny Sub W przypadku dużej ilości produktów, konieczne może się okazać pogrupowanie ich w grupy. Np. produkt fototapeta można podzielić na „fototapeta pokojowa” i „fototapeta łazienkowa” itp. Pozwoli to przypisać różne podkłady oraz różne wizualizacje do każdego przeznaczenia. Dla klienta w kreatorze druku będzie to skutkować pojawieniem się dodatkowego pola „przeznaczenie”. Zmieni się też zasada doboru produktu w kreatorze, produkt nadrzędny nie będzie już dostępny bezpośrednio, zawsze domyślnie zostanie użyty pierwszy sub-produkt.Jeśli produkt posiada sub-produkty, jest do oznaczone zieloną kropką w polu „Sub”
Aktywny Produkt włączony / wyłączony

Te ustawienia mają wpływ na działanie kreatora druku na froncie sklepu.

Kadrowanie Swobodne Kadrowanie dozwolone. Klient może wpisać własne wymiary
Stałe proporcje Kadrowanie zablokowane
Sposób kadrowania Pole aktywne jeśli opcja kadrowanie jest ustawiona na swobodne.
Wymuszaj największy Kadr będzie rozciągany do krawędzi tak, aby zawsze pokazać jak największy obszar zdjęcia
Pozwalaj skalować Dozwolone będzie swobodne skalowanie kadru. Pojawią się 4 aktywne narożniki naokoło kadru.
Minimalna skala [%] Pole aktywne jeśli opcja sposób kadrowania jest ustawiona na pozwalaj skalować.Stopień do jakiego dozwolone jest zmniejszenie kadru przez klienta.
0 – można skalować bez ograniczeń,
50 – można skalować do 50% oryginalnego obszaru zdjęcia,
100 – skalowanie jest nieaktywne, równoważne z wyborem opcji wymuszaj największy
Szerokość, wysokość kadrowania [px] Rozmiar kadrowanego zdjęcia. Domyślne 400px
Szerokość, wysokość początkowa [cm] Z takim początkowym rozmiarem uruchomi się kreator. Domyślnie 100 x 100 cm
Szerokość, wysokość minimalna [cm] Minimalny rozmiar produktu
Szerokość, wysokość maksymalna [cm], Minimalne DPI [dpi] Maksymalny rozmiar produktu można określić na trzy sposoby. jednoznacznie, dynamicznie lub połączyć obie możliwości.
Jednoznacznie Wypełniamy tylko pola wys. i szer. max. Pole DPI należy pozostawić puste. Klient będzie mógł zamówić produkt maksymalnie w rozmiarach wpisanych w tym polu
Dynamicznie Wypełniamy pole DPI, pola wysokości i szerokości maksymalnej zostawiamy puste. Wymiary maksymalne druku są liczone dla każdego zdjęcia indywidualnie. Brany jest pod uwagę rozmiar zdjęcia w pikselach oraz wpisana wartość dpi.
Łączone Wypełniamy wszystkie trzy pola. Wybierane są mniejsze z wyliczonych wartości.
Krótszy bok [cm] Jeśli ze względów technologicznych rozmiar jednego boku produktu musi być ograniczony. Stosowane np. przy obrazach canvas.

Opis pod kreatorem Opis Widoczny pod kreatorem druku. Można tu umieścić dowolny opis zawierający HTML. Np. zbiorczy opis podkładów, ogólną charakterystykę produktu, inne ważne informacje
Opis na stronie początkowej Tekst ten będzie widoczny na stronie startowej edytowanego produktu http://domenasklepu.com/fototapeta.html
Opis dodatkowy Dodatkowy opis, który może być umieszczony w dowolnym miejscu, np. w lewej kolumnie, w stopce, w nagłówku. Domyślnie tekst ten nie jest nigdzie pokazywany.

Meta title Tytuł strony widoczny na zakładce w przeglądarce.
Meta description Opis strony widoczny dla robotów wyszukiwarek
Meta keywords Słowa kluczowe widoczne dla przeglądarek

Powiązane podkłady Podkłady do druku. Musi być wybrana przynajmniej jedna opcja.
Powiązane kadry Kadry dla tego produktu. Musi być zaznaczona przynajmniej jedna opcja.
Powiązane wizualizacje Wizualizacje widoczne dla tego produktu.